Пічне паливо

пічне паливо

Що ж таке пічне паливо? Якщо ми спробуємо знайти визначення, наприклад, у Вікіпедії, то нічого не знайдемо. Справа в тім, що під висловом паливо пічне, в переважній більшості, мається на увазі весь спектр палив, що використовуються для спалювання в енергетичних установках, котлах. Крім того, всі споживачі знають, що пічне паливо за часів СРСР відрізнялось від того, що пропонується сьогодні. Це не пов’язано з тим, що раніше небо було блакитнішим, а трава зеленішою. Ми викладемо інформацію, а Ви, шановні споживачі, самі дійдете до висновків, щодо чого. Заглиблюватись в надра науки ми не станемо, а спробуємо узагальнити і описати простою мовою.

Види пічних палив.

Словосполучення пічне паливо спіткала та ж доля, що й слів памперс, джип, ксерокс. Воно стало прозивним для всіх видів палив, що спалюються у печах, котлах, сушках та інших енергетичних установках. Умовно, пічні палива можна поділити за відповідними ознаками на різні групи. Наприклад, за походженням, або за сировиною, з якої отримують пічне. Або за зовнішнім видом, паливо пічне світле, паливо пічне темне. Будемо рухатись від більш якісних і дорогих до найдешевших і, відповідно, менш якісних палив.

Паливо пічне побутове.

Нафтопродукт, по фракційному складу близький до дизельного палива. Колись колективні господарства могли його використовувати навіть для заправки тракторів. Якість палива пічного побутового відповідає ГСТУ 320.00149943.010-98 для українських виробників. Дане паливо є підакцизним товаром. Також паливо пічне побутове входить до переліку товарів, що підлягають обов’язковій сертифікації в системі УкрСЕПРО. Запах схожий на дизпаливо. При горінні дим темно сірий. Запах продуктів горіння на зерно не лягає, тому паливо рекомендується для сушіння зернових. Вміст сірки від 0,5 до 1,1 в залежності від марки пічного – ППП-0,5 або ППП-1,1. В нашу країну також завозяться палива інших країн-виробників, але, не зважаючи на те, що в них свої вимоги до якості та нормативи щодо виробництва ППП, паливо повинно пройти українську сертифікацію, відповідно до вимог закону України. ПП “Агросервіс-2019” виробляє паливо пічне побутове за укладеними договорами зі споживачами.
Єдиний недолік даного типу палива – висока ціна. Відео.

https://youtu.be/qzPoz65n870

Паливо котельне рідинне.

Ще один різновид пічного палива  — паливо котельне рідинне, виробництва ПП “Агросервіс-2019”.  Наше підприємство виробляє паливо за ТУ У 19.2-36956615-013:2013 паливо котельне рідинне. Завдяки широкому діапазону характеристик за цими ТУ,  ми маємо можливість виробляти пічне у відповідності з технічними вимогами споживача – з ріними якісними характеристиками. Відповідно ціна на наше пічне паливо залежить від вимог, що висуває до палива споживач. Пропонуємо переглянути відео з паливом нашого виробництва, для демонстрації деяких характеристик палива, що не мають відображення у паспортах якості.

https://youtu.be/OxDR0eNei9g

https://youtu.be/0ewjLqUMrMk

https://youtu.be/_aEDTvkjX5Q

Паливо пічне нафтове.

Із назви легко зрозуміти, що походить від нафти, або нафтопродуктів. Характеристики палив даної групи можуть значно
відрізнятися одні від одних – в залежності від виробників або псевдовиробників. В останні роки почастішали випадки, коли шахраї, називаючись виробниками або представниками виробників, здійснюють поставки через фіктивні фірми. А через деякий час, у підприємства «замовника» виникають проблеми з податковими службами через зарахування ПДВ за купівлю пічного палива. Тому звертаємо увагу споживачів! Визначити підприємство, через роботу з яким в майбутньому, рано чи пізно, виникнуть проблеми – можна і на початковому етапі. Достатньо отримати паспорт якості на паливо і перевірити його на відповідність до чинного законодавства.

Паливо пічне піролізне.

Використовуються назви піроліз, паливо пічне піролізне, синтетична нафта. Отримується внаслідок піролізу резинотехнічних виробів (наприклад, автомобільні покришки). Характерний різкий запах резини, як самого палива, так і продуктів горіння. Піролізні палива відрізняються високою токсичністю та агресивністю. Властива густина близько 1 кг/л . При горінні піролізного палива в диму велика кількість сажі, золи та інших продуктів горіння, що осипаються прямо із диму до долу. Дим насичено чорний. Крім того, при горінні виділяються канцерогени та діоксини, що адсорбуються на зерні, якщо паливо викорисовується для сушки зернових. Саме тому елеватори та зерносушарки відмовляються від даного виду палива. Мала економія при закупівлі цього палива виливається у великі витрати у зв’язку з відмовою у прийманні зерна в портах, та подібних проблемах. Скандал
За умови 100% легального виробництва – ціна вище ніж у коксохімічного пічного палива.

Паливо котельне коксохімічне.

Зустрічаються котельне паливотакож назви кокс, коксохім, паливо пічне вуглехімічне, паливо пічне синтетичне, паливо пічне нафтовуглехімічне, синтетичне рідке паливо, КМ, КМО, СЖТ, СЖТ-КМ, ТКК, ТККН, ТК-1, тощо. Отримується як продукт нафтохімічного синтезу та смолопереробки. Тому коксохімічні палива відрізняються високою токсичністю та агресивністю. Властива густина близько 1 кг/л (як правило, більше 1). Характерний різкий, вугільний запах. При горінні палива котельного коксохімічного в диму велика кількість сажі, золи та інших продуктів горіння, що осипаються прямо із диму до долу. Дим насичено чорний. Крім того, при горінні виділяються канцерогени та діоксини, що адсорбуються на зерні, якщо паливо вирисовується для сушки зернових. Саме тому елеватори та зерносушарки все більше відмовляються від даного виду палива. Мала економія при закупівлі даного палива виливається у великі витрати, пов’язані із прийманням зерна в портах, та іншими проблемами. Скандал
Крім того, при тривалому зберіганні в резервуарах спостерігається випад осаду (кам’яновугільної смоли, тощо), який майже неможливо підняти з дна, додавши більш рідкого палива та перемішавши. При змішуванні з нафтовим паливом, коксохімічним паливом іншого виробника, та других типів палив можливе розшарування, та згортання.
До позитивних якостей належить ціна, легальність походження.